Pokud jste někdy koukali na seznam spuštěných procesů ve Windows, možná vás zaujal proces s názvem plugin-container.exe. Jak je z jeho popisu patrné, má co do činění s odděleným během zásuvných modulů, které je ve Firefoxu od verze 3.6.4. Obecně řečeno tento proces obaluje běh zásuvného modulu (jako je např. Adobe Flash), který, když spadne, nezpůsobí pád celého Firefoxu. Bližší informace o problematice naleznete na stránkách podpory Firefoxu.
Pokud se opakovaně setkáváte s pády zásuvného modulu či tím, že vám vytěžuje systémové prostředky, pak máte několik možností řešení. Prvně se ujistěte, že máte aktuální verzi zásuvného modulu. Jste-li například na stránce, kde běží animace pomocí Adobe Flash, která způsobuje problémy, je dobré se podívat, zda máte jeho aktuální verzi. Zda máte aktuální verze zásuvných modulů zjistíte například na stránce Mozilla Plugin Check.
Pakliže zjistíte, že nepoužíváte aktuální verzi zásuvného modulu, proveďte instalaci jeho nové verze. Ověřte též, že používáte aktuální verzi Firefoxu. Pokud ne, proveďte aktualizaci na novější verzi. Při řešení problému se zásuvným modulem si též můžete přečíst článek na stránkách podpory Firefoxu. V případě, kdy nevíte, jak dál, můžete provést vypnutí odděleného běhu zásuvného modulu pro konkrétní zásuvný modul.
V případě Adobe Flash to provedete tak, že přejdete na konfigurační stránku about:config, kde naleznete předvolbu dom.ipc.plugins.enabled.npswf32.dll a provedete její přepnutí na hodnotu false. Poté ukončete a znovu spusťte Firefox. Vzhledem k tomu, že se jedná o pokročilou konfiguraci, hrajte si s ní jen tehdy, když víte, co děláte. Pokud provedete vypnutí odděleného běhu Adobe Flash, přijdete o ochranu proti pádům Adobe Flash. V případě jeho pádu tak spadne i Firefox.
v6ak napsal(a)
Luděk Janča napsal(a)
josefec napsal(a)
v6ak napsal(a)
Luděk Janča napsal(a)
v6ak napsal(a)
Luděk Janča napsal(a)
v6ak napsal(a)