Na serveru Mozilla Add-ons se objevila přepracovaná sekce pro tvůrce doplňků. Spolu s ní vstoupily v platnost změny pravidel pro hostované doplňky. Až dosud bylo možné, aby autor nahrál na server libovolný doplněk, který byl dále bez další kontroly (pokud nepočítáme automatickou kontrolu kódu a test na viry a malware) na serveru dostupný. Takový doplněk byl označen jako experimentální a bylo u něj jasně uvedeno, že nebyl zkontrolován.
Přesto se tato praxe v některých případech neosvědčila, takže nově budou kontrolovány všechny doplňky. Když autor nahraje nový doplněk na web, nebude standardně dostupný ve výsledcích vyhledávání a v jednotlivých kategoriích. Bude k dispozici pouze na stránce detailu doplňku, na kterou však nebude nikde odkazováno a autor na ni bude moci odkázat například ze svého blogu. Automaticky bude navíc doplněk zařazen do fronty na kontrolu.
Autor doplňku si přitom bude moci zvolit, zda nechá doplněk zkontrolovat předběžně či zvolí plné zkontrolování. Zatímco první varianta je vhodná spíše pro experimentální doplňky a doplňky ve vývoji, druhá varianta odpovídá spíše klasickým doplňkům, které jsou již vhodné pro koncové uživatele. Obě varianty se liší rozsahem kontroly. Dá se říci, že předběžně zkontrolované doplňky odpovídají dřívějším experimentálním doplňkům.
V přepracované sekci pro vývojáře navíc zmizela možnost vlastního hostingu doplňku, kdy měl doplněk svou stránku na Mozilla Add-ons, ale samotnou distribuci si již zajišťoval autor doplňku na svém webu. Samotná přepracovaná sekce pro vývojáře by nyní měla být přehlednější a funkce by měly být rychleji po ruce.
Hrach napsal(a)
Pavel Cvrček napsal(a)
Hrach napsal(a)
Pavel Cvrček napsal(a)