Podle ghacks.net používá 64-bitový Firefox pro Windows asi jenom 1,7% uživatelů. Ostatní zůstali u původní 32-bitové varianty, protože Mozilla zatím aktualizaci nijak netlačí (upgrade je potřeba provést ručně). My si ale myslíme, že není mnoho důvodů, proč u 32-bitové verze Firefoxu zůstávat, pokud nepotřebujete specifické zásuvné moduly.
Proč bych měl(a) používat 64-bitový Firefox?
Obě verze Firefoxu, 32 i 64-bitová nabízí zcela stejné funkce. Nevýhodou 32-bitové verze je omezení na maximální využití 4 GB operační paměti. Na tento limit můžete narazit při otevření hodně panelů najednou nebo po instalaci většího počtu doplňků. 64-bitová verze toto omezení nemá. Sice nabízí omezenou podporu zásuvných modulů (Flash a Silverlight), brzy se tak ale stane i u 32-bitové varianty stejně jako u ostatních prohlížečů.
Jak zkontroluji, že mohu 64-bitový Firefox nainstalovat?
Nejprve se podívejte, jestli už 64-bitový Firefox nemáte nainstalovaný – otevřete hlavní nabídku Nápověda a v ní zvolte položku Technické informace. V otevřené stránce s informacemi o vašem Firefoxu najděte v první tabulce řádek s Identifikací prohlížeče. Pokud bude identifikace prohlížeče obsahovat text „Win64
“ nebo „x64
„, už máte 64-bitový Firefox nainstalovaný a nemusíte dál nic dělat.
Pokud ne, podívejte se ještě, jestli je v 64-bitové variantě i váš operační systém Windows. Postup je dobře popsaný na této stránce podpory Microsoftu.
Jak 64-bitový Firefox nainstaluji?
Instalátor 64-bitového Firefoxu najdete na naší stránce Stáhnout Firefox. Stačí jej stáhnout, zavřít všechna okna Firefoxu a instalátor spustit. Instalací vás provede průvodce a po jejím dokončení už budete mít nainstalovanou 64-bitovou verzi.
Edds napsal(a)
Calvin napsal(a)
Aleš Ulrych napsal(a)